Jak dbać o włosy wysokoporowate?

Włosy to jeden z kluczowych elementów urody. Szczególnie ważne są dla kobiet, które do ich pielęgnacji przykładają naprawdę sporo uwagi. Niestety, Panie często przesadzają ze stylizacją, farbowaniem czy wykorzystywaniem urządzeń cieplnych, co skutkuje zniszczeniami i wysoką porowatością.

Włosy wysokoporowate, czyli włosy zniszczone
Wysoka porowatość to cecha włosów słabych i zniszczonych. Oznacza to, że ich pielęgnacja jest niezwykle absorbująca i czasochłonna. Wszak, proces odbudowy i regeneracji włosa może trwać naprawdę bardzo długo.

Zastosowanie zabiegów odbudowujących jest konieczne. Poza standardowymi odżywkami do włosów stosowanymi codziennie, należy cyklicznie:

  • Wypłukiwać włosy w specjalnych ziołowych preparatach (płukanki z szałwii, pokrzywy i innych ziół)
  • Olejować włosy naturalnymi olejkami
  • Stosować maseczki regenerujące i wzmacniające

Ponadto, warto wiedzieć, że włosy wysokoporowate nie powinny być traktowane silnymi detergentami i szamponami z SLS. Zaleca się używać środki delikatne, dedykowane dla włosów wrażliwych i zniszczonych.

Profilaktyka przed dalszymi zniszczeniami
Bardzo ważnym elementem pielęgnacji włosów wysokoporowatych jest to, aby dbać o ich ochronę przed ewentualnymi, dalszymi zniszczeniami struktury włosa. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim, należy wyeliminować wszelkiego rodzaju stylizatory chemiczne. Zaliczamy do nich takie produkty jak lakiery, pianki czy żele. Niezależnie od składu i marki, związki chemiczne utwardzające włos negatywnie odbijają się na ich strukturze.

Ważnym elementem profilaktyki jest również ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Należy, zabezpieczać włosy przed promieniowanie UV, silnymi wiatrami oraz kwaśnymi deszczami. Pamiętać należy także o niekorzystaniu z urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze, gdyż mogą one dodatkowo przesuszać włosy.

Reasumując, włosy wysokoporowate to włosy wymagające – nie tylko pielęgnacji, ale także odpowiedniej profilaktyki przed ewentualnymi, dalszymi zniszczeniami. Panie posiadające takie włosy muszą wykazać się ogromem cierpliwości, gdyż odbudowa takich włosów jest bardzo czasochłonna.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*