Jak pielęgnować i dbać o włosy rozjaśniane?

Zabieg rozjaśniania włosów to jedna z najczęściej realizowanych „metamorfoz” w salonach fryzjerskich. Panie ochoczo sięgają właśnie po tę formę zmiany swojego wizerunku. Niestety, niesie ona za sobą kilka skutków ubocznych.

Rozjaśnianie włosów to proces, który ma wpływ na strukturę i kondycję włosów. Jego przeprowadzenie zawsze wiąże się z osłabieniem i zniszczeniem włosów. To oznacza, że bezpośrednio po rozjaśnianiu należy ze szczególną dbałością realizować zabiegi pielęgnacyjne i regenerujące zniszczone włosy.

Jak pielęgnować i dbać o włosy rozjaśniane?

Zabiegi pielęgnacyjne dla włosów rozjaśnianych wymagają regularności oraz większej intensywności. Kosmetyczka powinna zostać dodatkowo uzupełniona w maseczki regenerujące oraz naturalne olejki.

Zabiegi mycia włosów należy przeprowadzać środkami nie zawierającymi SLS, ani żadnych innych silnych detergentów. Wręcz zaleca się wykorzystywać preparaty dla dzieci (delikatne, pozbawione substancji silnie działających). Do włosów jasnych wykorzystuj szampony niebieskie lub fioletowe. Dodatkowo ochłodzą Twój kolor.

Musisz zadbać także o odpowiednie odżywianie włosów. Poza standardowym wykorzystaniem odżywek do włosów, pamiętaj także o odżywaniem od wewnątrz. Twoja dieta musi być pełnowartościowa i zdrowa. Zaleca się także wykorzystywać suplementy diety, w tym szczególnie biotynę.

Co musisz ograniczyć mając włosy rozjaśniane?

Bezpośrednio po rozjaśnianiu musisz zadbać o to, by nie narażać włosów na inne czynniki degradujące. Musimy ograniczyć wszelkie zabiegi stylizujące, a mianowicie:

  • Zrezygnuj z wykorzystywania suszarek, lokówek i prostownic
  • Nie korzystaj z żelów, pianek i lakierów do włosów

Zadbaj także o to, by nie narażać włosów na negatywne działanie warunków atmosferycznych, tudzież słońce, wiatr i kwaśne deszcze.

 

Powrót do optymalnej kondycji włosów może być trudny i długotrwały. Bądź cierpliwa i regularna. Pamiętaj, że wpływ na poziom degradacji ma forma wykonanego zabiegu, doświadczenie kosmetologa i zastosowany preparat do rozjaśniania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*