Jak pielęgnować włosy po zabiegu rozjaśniania?

Kobiety uwielbiają jasne włosy, co potwierdzają badania. Aż 65% kobiet stwierdziło, że włosy w jasnych odcieniach są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Nic więc zatem dziwnego w tym, że tak wiele Pań decyduje się na zabiegi rozjaśniania.

Rozjaśnianie włosów to zabieg, który poza zmianą wizerunku niesie za sobą również zmiany w strukturze włosa. Innymi słowy – włos ulega degradacji, a jego odbudowa jest bardzo trudna. Czego jednak nie robi się dla poprawy atrakcyjności.

Włosy rozjaśniane – jak dbać, by nie spotęgować defektów?
Kluczowym dla włosów rozjaśnianych jest to, aby maksymalnie ograniczyć występowanie jakichkolwiek defektów. W praktyce oznacza to tyle, że powinniśmy zrezygnować z jakiejkolwiek formy chemicznej stylizacji (wykorzystywanie lakierów, pianek czy żelów do włosów). Ponadto, warto ograniczyć również korzystanie z takich urządzeń jak lokówki, suszarki z gorącym nawiewem czy prostownice. Istotne jest także to, aby włosy nie były poddane działaniom promieni UV (nadmierna ekspozycja na słońce, solarium).

Kluczowy dobór kosmetyków
Włosy rozjaśniane wymagają odpowiedniego doboru kosmetyków. Każdy ze stosowanych środków powinien być dedykowany do typu włosów jasnych, gdyż w przeciwnym wypadku mogą wystąpić niepożądane przebarwienia.

Szampony wybieramy w kolorze niebieskim/fioletowym co dodatkowo wychłodzi kolor. Stosujemy tylko i wyłącznie delikatne środki higieniczne, bez SLS i innych silnych detergentów.

Odżywki powinny mieć charakter wzmacniający i regenerujący. Mogą przyjmować formę maseczek, zmywalnych i niezmywalnych odżywek, naparów oraz płukanek.

Włosy należy również odżywiać „od wewnątrz”. Dostarczenie kompleksu minerałowo-witaminowego oraz biotyny może mieć kluczowy wpływ na kondycję oraz tempo regeneracji rozjaśnionych włosów.

Włosy rozjaśniane – czy warto?
Jak widzisz, degradacja włosa to skutek uboczny rozjaśniania włosów. To cena, którą płacimy, ale przy odpowiedniej pielęgnacji i profilaktyce, wcale nie musi być tak wysoka. Wybór należy do Ciebie, nie mniej jednak – bycie blondynką ma mnóstwo zalet? Nieprawdaż?!

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*