Pielęgnacja włosów cienkich i wypadających

Dla kobiety włosy są czymś szczególnie ważnym. Wszak, odpowiednia fryzura wpływa zarówno na atrakcyjność, jak i seksapil. Panie przykładają do pielęgnacji sporo uwagi, co widać chociażby po sprzedaży wszelakich kosmetyków do włosów.

Pielęgnacja jest szczególnie ważna wtedy, gdy włosy są wrażliwe, cienkie i mają tendencję do nadmiernego wypadania. Wówczas to, należy dbać o nie ze szczególną starannością. O tym jak pielęgnować ten typ włosów – w dalszej części artykułu.

Włosy cienkie i wypadające: mycie

Wbrew pozorom, zabiegi higieniczne takie jak mycie są zróżnicowane w zależności od typu włosa. W przypadku włosów cienkich, posiadających tendencję do wypadania należy przeprowadzać zabiegi higieniczne znacznie rzadziej.

W celu umycia włosa należy korzystać z preparatów bazujących na naturalnych składnikach (bez silnych detergentów), gdyż nie mają one negatywnego wpływu na strukturę włosa. Należy również pamiętać o tym, by zabieg przeprowadzać delikatnie. Tak, aby włosów podczas kąpieli ubyło jak najmniej.

Włosy cienkie i wypadające: odżywiania i olejowanie

Włosy, które mają tendencję do wypadania bardzo często są zbyt słabo odżywiane. Brak cynku i innych minerałów oraz witamin w diecie ma bezpośrednie przełożenie na kondycję mieszków włosowych i skóry.

Warto zadbać nie tylko o odżywianie włosów od wewnątrz, ale także stosować odżywki w postaci szamponów, sprayów i kropelek. Dwufazowe działanie może zdziałać „cuda” w naprawdę krótkim czasie. Ponadto, warto realizować zabiegi wykorzystujące naturalne składniki (np. Maseczka z drożdży i żółtka jajka, maseczka z miodu).

Włosy cienkie i wypadające należy również olejować, celem ochrony struktury włosa.

Stylizacja włosów cienkich i wypadających

Bardzo często kobiety nieświadomie robią krzywdę swojej urodzie poprzez nieodpowiednią stylizację. Nie mamy tutaj na myśli konkretnych fryzur, a technologii wykorzystywanej przy ich realizacji.

Wysoka temperatura na której bazują lokówki, prostownice i suszarki osłabiają włos. Podobnie może się dziać w przypadku nadmiernego wykorzystywania żelów, pianek i lakierów do włosów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*