Pielęgnacja włosów latem

Lato zdaje się być porą roku ukochaną niemal przez wszystkich. Wszak, zawsze jest go nam mało. Być może jest to wynikiem klimatu, który panuje w Polsce oraz tego, że dni ciepłych i słonecznych jest naprawdę niewiele.

W czasie upalnych dni, bardzo często zapominamy o prawidłowej pielęgnacji włosów. Bezustanna ekspansja na słońce może mieć bardzo negatywny wpływ na ich kondycję i wygląd. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić rady dotyczące prawidłowej pielęgnacji włosów podczas upałów.

Jak często myć włosy w upałach?

Częstotliwość podstawowego zabiegu higienicznego jakim jest kąpiel włosów powinna zostać zwiększona. Wynika to z faktu, iż wysoka temperatura powoduje nadmierną potliwość na skórze głowy. To problem nie tylko natury estetycznej, ale także ryzyko wystąpienia stanu zapalnego. Pot i inne zanieczyszczenia to warunki w której doskonale czują się drożdzaki naturalnie występujące na skórze głowy. Jeśli stworzymy im zbyt dobre warunki do rozmnażania – ich populacja może wzrosnąć do ilości wykraczającej poza standard. Może to skutkować świądem, łupieżem i innymi dolegliwościami.

Jak nawilżać włosy w lato?

Prawidłowe nawilżenie i odżywianie włosów to konieczność. Nie można dopuścić do nadmiernego przesuszania się włosów, bowiem negatywnie odbije się to na ich wyglądzie i kondycji.

Włosy w lecie należy nawilżać każdego dnia. Sugerujemy wykorzystać w tym celu odżywki w sprayu, które nie tylko są wygodne, ale także bardzo praktyczne. Nie wymagają bowiem mycia.

Ponadto, warto realizować zabiegi dodatkowe, takie jak maseczki oraz płukanki. Poniżej przedstawiamy dwie, najlepiej sprawdzające się w czasach upałów.

Maseczka jajkowo – drożdzowa

Drożdze spożywcza i żółtko jajka należy dokładnie wymieszać, by osiągnąć konsystencję przypominającą gęsty olej. Tak przygotowaną maseczkę należy dokładnie rozprowadzić po skórze głowy i włosach, a następnie umieścić w czepku kosmetycznym. Nosić przez około 30 minut, po czym delikatnie zmyć szamponem.

Maseczka miodowa

Właściwości miodu znajdują zastosowanie w szerokopojętym przemyśle kosmetycznym. Maseczka miodowa pozwal odżywić, odświeżyć i nadać koloru włosom. Wystarczy nałożyć miód naturalny na skórę głowy i włosy i pozostawić na kwadrans. Po tym czasie, zmyć letnią wodą i odżywką.

A Wy drogie czytelniczki, jak pielęgnujecie włosy latem?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*