Włosy rozjaśniane – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Kobiety, które poddają swoje włosy rozjaśnianiu – dosłownie i w przenośni łapią się za głowę. Wszakże, bardzo często włosy po takim zabiegu są w opłakanym stanie. Przesuszone, zniszczone i łamliwe – jak sobie z nimi radzić? Jak pielęgnować włosy rozjaśniane?

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Można wręcz powiedzieć, że jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej absorbujących jeśli chodzi o włosy. Wszakże, poza standardowymi zabiegami należy zadbać o regularne stosowanie masek, olejków i innych kosmetyków pozwalających przywrócić optymalną kondycję i wygląd włosów.

Mycie włosów rozjaśnianych

Zabieg mycia włosów rozjaśnianych wykonujemy przy wykorzystaniu szamponów delikatnych lub odżywek regenerujących. Tylko raz w tygodniu możemy skorzystać ze specyfików o silniejszym działaniu. Jednakże warto zadbać o to, by były one wolne od SLS.

Odżywianie

Włosy rozjaśniane wymagają kompleksowego odżywiania. Zniszczona struktura wymaga nie tylko odżywiania od zewnątrz (odżywki do włosów), ale także suplementacji od wewnątrz. Mamy tutaj na myśli kompleksy minerałowo-witaminowe i niezastąpioną biotynę.

Maskowanie

Bardzo ważnym zabiegiem jest również stosowanie maseczek regenerujących. Kosmetolodzy i fryzjerzy zalecają w pierwszym okresie stosować maseczki nawet dwa razy w tygodniu. To z całą pewnością nie zaszkodzi i nie spowoduje żadnych skutków ubocznych.

Olejowanie

Zabieg olejowania warto przeprowadzać raz na kilka tygodni. Za sprawą tego zabiegu, odbudowujemy strukturę ochronną, nawilżamy włosy i nadajemy im pożądanego blasku.

To jednak nie wszystko! Realizacja zabiegów odbudowujących/regenerujących to pierwszy, ale nie jedyny krok. Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji włosów rozjaśnianych jest również to, aby ograniczyć ewentualne dalsze zniszczenia. Należy zadbać zatem o to, aby:

  • ograniczyć użytkowanie stylizatorów chemicznych
  • ograniczyć ekspozycję włosów na słońce, silny wiatr i kwaśne deszcze
  • ograniczyć użytkowanie suszarek, prostownic oraz lokówek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*