Wypadanie włosów – jak leczyć i zapobiegać?

Kobiety, które borykają się z nadmiernym wypadanie włosów często popadają w kompleksy. Ten fakt nie dziwi – włosy to element, który dla kobiecej urody jest naprawdę bardzo istotny.

Wypadanie włosów można zahamować na wiele różnych sposobów. Farmaceutyki, suplementy diet czy odżywki i specjalne szampony – to rozwiązania oferowane przez koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne. Alternatywą dla tych niezbyt tanich opcji mogą być domowe sposoby. Zobacz jak leczyć i zapobiegać wypadaniu włosów stosując trzy sprawdzone receptury.

Maska drożdżowa

Drożdże to składnik wielu kosmetyków do włosów. Wykazuje działania stymulujące włosy do wzrostu, doskonale odżywia i zahamowuje proces wypadania.

Maseczkę drożdżową przygotowujemy następująco: wymieszaj 100g drożdży, 75 ml mleka oraz łyżeczkę olejku lnianego. Podgrzej przygotowany preparat intensywnie mieszając. Następnie dokładnie (na skórę całej głowy) wmasowuj przygotowaną miksturę przez około 2-3 minuty. Pozostaw pod przykryciem (folia + ręcznik) na 10-12 minut, a następnie dokładnie umyj głowę szamponem.

Maska miodowo-jajkowa

Bogactwo witaminowe i mineralne jajek oraz właściwości antybakteryjne i antyzapalne miodu to zestawienie, które daje gwarancję doskonałego wpływu na kondycję skóry i włosów.

Maseczkę miodowo-jajkową przygotowujemy następująco: wymieszaj trzy łyżki delikatnie podgrzanego miodu z ubitym wcześniej jajkiem. Tak przygotowaną substancję nakładamy na skórę głowy oraz włosy (aż po końcówki). Przykrywamy folią spożywczą i ręcznikiem na dwadzieścia minut. Następnie wypłukujemy letnią wodą i delikatnym szamponem.

Zielne płukanki

Szałwia i pokrzywa to zioła, które doskonale sprawdzają sie w leczeniu wypadania włosów. Odżywiają skórę i włos, hamują wypadanie oraz wspierają procesy wzrostu włosa.

Płukanki przygotowuje się w banalny sposób. Wystarczy zaparzyć zioła szałwi lub pokrzywy oraz pozostawić do wystygnięcia. Należy stosować je codziennie. Po wypłukiwaniu włosów nie ma konieczności mycia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*