Odchudzanie – 1 kilogram na tydzień!

Osób, które są niezadowolone z własnej sylwetki stale przybywa. Według badań z 2017 roku, nawet 55% Polaków deklaruje chęć zmiany swojej figury. W 2015 roku było to o dziesięć procent mniej (45%).

Prawdopodobnie wynika to z faktu, iż coraz gorzej się odżywiamy, a nasz tryb życia jest zautomatyzowany i siedzący. Podejmowanie aktywności fizycznej jest znacznie mniej popularne. Coraz częściej jadamy w barach typu „fast-food”, co przekłada się na problemy z nadwagą.

Chcę schudnąć!
„Chcę schudnąć!” to słowa wypowiadane przez bardzo dużą liczbę Polaków. Chęci stanowią podstawę, ale nie wystarczą. Kluczowe jest zaangażowanie i samodyscyplina.

Odchudzanie jest bowiem procesem trudnym, złożonym i wymagającym. Wymaga cierpliwości – wszak, efekty nie przychodzą natychmiastowo.

1 kilogram w tydzień – realne?
Wiele osób za cel stawia sobie redukcję w postaci 1 kilograma na tydzień. To realne, ale całkiem spore wyzwanie. Na całe szczęście – medycyna i jej badania pozwalają na stosowanie coraz to efektywniejszych rozwiązań.

Redukcja kilogramów zachodzi dzięki aktywności fizycznej. Wszak, to właśnie ruch generuje zapotrzebowanie energetyczne (doprowadza do spalania materiału energetycznego, a następnie materiału zapasowego). Dlatego też, jest absolutnie kluczowym elementem odchudzanie.

Jednakże, aby aktywność fizyczna miała jakikolwiek sens, musimy zadbać również o odpowiednią dietę. W końcu, dostarczając zbyt dużo materiału energetycznego, trening może być niedostateczny, aby spalić tkankę tłuszczową (materiał zapasowy). Dieta powinna mieć bilans obniżony o maksymalnie 200-300 kcal.

Co więcej, uzupełnieniem diety i treningu mogą być suplementy. Preparaty na odchudzanie oddziałują na pracę układu trawiennego – przyśpieszają metabolizm, oczyszczają jelita z toksyn. Zalecamy wybierać środki cieszące się dobrymi opiniami i recenzjami. Wszak, wiele preparatów jest po prostu nieskuteczna. Najefektywniejsze są środki oparte na błonniku, kwasie chlorogenowym i kwasie hydroksycytrynowym.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*