Sposoby na zakwaszony i zanieczyszczony organizm

Na skutek niewłaściwych nawyków żywieniowych i niezdrowego trybu życia, bardzo często dochodzi do zanieczyszczenia i zakwaszenia organizmu. To przypadłości, które powodują nie tylko dyskomfort trawienny, ale także mogą być główną przyczyną poważnych schorzeń układu trawiennego, między innymi nowotworów.

Dlatego też, regularna detoksykacja i odkwaszanie ciała jest absolutnie kluczowa dla utrzymania optymalnej kondycji organizmu. Dowiedz się jak przeprowadzić oba zabiegi.

Jak oczyścić organizm z toksyn?
Eliminację toksyn z organizmu można przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Niezwykle efektywną metodą na detoks są głodówki, czyli diety o obniżonym poziomie kalorycznym. Jadłospisy tego typu nie tylko gwarantują bardzo wysoką efektywność jeśli chodzi o eliminowanie toksyn, ale także pozytywnie oddziałują na wagę. To rozwiązanie ma jednak wadę – jest niepełnowartościowe, a co za tym idzie – doprowadza do osłabienia organizmu. Co więcej, detoks tego typu niekiedy może skutkować efektem jojo.

Alternatywą dla diet oczyszczających jest suplementacja oparta na błonniku – substancji, która nie podlega trawieniu. To bezpieczny i w pełni efektywny sposób na pozbycie się wszelkich szkodliwych substancji z organizmu.

Jak pozbyć się nadmiernej kwasowości?
Uzyskanie równowagi kwasowo-zasadowej to proces, który realizować można na wiele różnych sposobów. Bardzo dużą popularnością cieszą się tzw. diety zasadowe, czyli jadłospisy, które oparte są o produkty o silnym działaniu zasadotwórczym.

Ponadto, pH równe 7,35-7,45 (równowaga kwasowo-zasadowa) można uzyskać poprzez zastosowanie domowych receptur. Zastosowanie znajdą takie produkty spożywcze jak chociażby: soda oczyszczona, ocet jabłkowy czy sok z cytryny. Kilkutygodniowa kuracja tego typu preparatami daje zaskakująco dobre efekty.

Podobnie jak w przypadku oczyszczania – odkwasić organizm można przy pomocy suplementów diet. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju środki, których skład oparty jest na spirulinie lub chlorelli.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*