W jaki sposób wyeliminować nadwagę nie wychodząc z domu?

Nadwaga bez cienia wątpliwości powoduje ogromne kompleksy. Mimo, że nie akceptujemy siebie, to rzadko kiedy staramy się coś z tym zrobić. Szacuje się, że zaledwie co trzecia osoba borykająca się z nadwagą podejmuje trudy odchudzania.

Dziwne przekonanie: „odchudzanie jest trudne!”
Wiele osób mylnie uważa, że procesy redukcyjne są trudne, wymagające i uciążliwe. Owszem, mając nadwagę wynoszącą kilkanaście-kilkadziesiąt kilogramów może tak być. Jednakże przy nadmiarze tkanki tłuszczowej w ilości do 10 kilogramów, odchudzanie może być nie tylko proste, ale i przyjemne.

Smaczna dieta.
Jednym z kluczy do sukcesu jest dieta. Co zrobić, aby nie była skrajnie uciążliwa? To bardzo proste. Wystarczy tak ją skomponować, by była atrakcyjna dla naszego podniebienia. To nie będzie trudne! Przyda się nam: tabela kaloryczności oraz lista zdrowych, lubianych przez nas produktów. Na tej podstawie można ułożyć jadłospis, który nie tylko będzie skuteczny, ale także smaczny i całkiem przyjemny w stosowaniu.

Rekreacyjne formy ruchowe.
W podobny sposób możemy uprzyjemnić trening. Nie ma bowiem konieczności i nakazu stosowania konkretnych form treningowych. Istotnie – ćwiczenia muszą być intensywne, ogólnorozwojowe i regularne, ale nic poza tym.

Dobór konkretnej formy treningowej jest w pełni swobodny. Dlatego też, jeśli masz jakieś aktywne hobby – nie wahaj się i wykorzystaj je na potrzeby odchudzania. Może to być np. bieg z piłką przy nodze, bieganie czy jazda na rowerze.

Istotna suplementacja?
Dieta i trening to nie wszystko. Coraz większą rolę w procesach redukcyjnych pełni również suplementacja. Jej stosowanie co prawda nie jest konieczne, ale może być bardzo ważne dla szybkości redukcji zbędnych kilogramów.

Według różnych badań, takie substancje jak chociażby błonnik potrafią przyśpieszyć odchudzanie o niemal połowę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*